Najlepsze ulice handlowe w polskich miastach

Najlepsze ulice handlowe w polskich miastach są wyłączone z ruchu kołowego i pełne urokliwych kawiarenek i modnych sklepów odzieżowych. Zazwyczaj sprzedają różne produkty, od mody, przez gadżety, po artykuły gospodarstwa domowego. Większość Polaków lubi robić zakupy, a na tych popularnych ulicach znajdziesz również wielu turystów przeglądających sklepy.

Najbardziej znaną ulicą handlową w Polsce jest ulica Piotrkowska w Łodzi. To najdłuższa handlowa ulica w Europie (4 km) i ma ciekawą historię. W XIX wieku przy ulicy Piotrkowskiej znajdowało się wiele fabryk włókienniczych, więc było to bardzo ruchliwe miejsce. Na ulicy mieszkało kilku znanych pisarzy, a jeden z nich, Bolesław Prus, nazwał ją „polskim Manchesterem”. Obecnie jest tu wiele kawiarni i sklepów, a także kilka restauracji i pubów z muzyką na żywo. Możesz wypić drinka lub zjeść posiłek przy jednym z wielu stolików na świeżym powietrzu lub po prostu spacerować po centrum miasta z przyjaciółmi i rodziną, robiąc zakupy.

W Warszawie – Marszałkowska, Nowy Świat, Al. Jerozolimskich i Chmielnej, która jest prawdopodobnie najsłynniejszą ulicą handlową w Polsce, a także dwóch podmiejskich galerii handlowych – Arkadia i Złote Tarasy.

Idea ulic handlowych trwa. To tak, jakby koncepcja została wpisana na stałe w nasze mózgi, więc nawet gdy próbujemy zrobić coś innego – na przykład stworzyć naprawdę interesujące miejsca do życia i pracy – nadal używamy tego terminu prawie bez zastanowienia.

Zastanawiałem się więc: skąd wziął się ten pomysł?

Dlaczego istnieją ulice handlowe?

Nie mówię o wielkich centrach handlowych w dużych miastach. Dlatego ludzie przyjeżdżali do wielkiego miasta. Mówię o miejscach takich jak centrum Palo Alto, Santa Cruz, Carmel, a nawet Fisherman’s Wharf w San Francisco. Nie chodzi o to, że te miejsca nie mogą obsługiwać ulicy handlowej. W pobliżu jest wielu bogatych ludzi. Tyle, że oni chyba nie chcą tam robić zakupów.

Co sprawia, że zastanawiam się: po co są ulice handlowe?

Myślę o zakupach jako o czymś, co robisz, gdy masz konkretne rzeczy, które musisz kupić, a nie masz dużo czasu. O ile wiem, większość ludzi nie robi zakupów dla rozrywki. A jednak mamy te całe obszary poświęcone wyłącznie ułatwianiu ludziom robienia zakupów. Nawet jeśli nie robią tego dla zabawy, nie wydają się robić tego z konieczności – jeśli czegoś potrzebują, mogą to kupić w centrum handlowym, supermarkecie lub domu towarowym. Co się dzieje?

Najdroższe ulice handlowe świata: zmiana na podium - Dzieje się - Portal  informacyjny Handelextra.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.